Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty organizowane przez AGROunię?
 
Zdecydowanie Tak
Zdecydowanie Nie
Nie odpowiada mi ich forma
Nie mam zdania


Warto wiedzieć

Webinarium z Horschem

2021-06-30

 
Horsch Focus TD był bohaterem webinarium Horsch Live Poland, które odbyło się 17 czerwca br. Spotkanie było podzielone na trzy części. W pierwszej części Michael Braun (Horsch Maschinen GmbH) wyjaśniał skąd wzięła się idea maszyny uznanej za profesjonalistę uprawy rzędowej. Chodziło o maszynę, która dobrze uprawia glebę tylko w rzędzie, aplikuje nawozy na różnych głębokościach oraz precyzyjnie  umieszcza materiał siewny. Redlice można dobierać w zależności od typu gleby. Mogą pracować do głębokości 35 cm, a najczęściej na 25cm.  Focus TD najlepiej sprawdza się na glebach lekkich i średnich oraz mozaikowatych.
W drugiej części Igor Brzezicki (Gospodarstwo Rolne Brzezicki) zaprezentował efekty uprawy i siew Focusem na plon na terenach górzystych i glebach ciężkich. Uprawia m.in. rzepak ozimy, pszenicę ozimą i jęczmień jary. Rolnik wskazywał na zalety uprawy agregatem w warunkach suszy oraz na polach zakamienionych, na których nie uległ uszkodzeniu.
Natomiast w trzeciej części Mirosław Szarzyński (CGK Sp. z o.o.) mówił o tym, jak praca Focusem wpływa na rozwój i wzrost roślin na glebach słabych i piaszczystych.
Gospodarstwo od kilku lat zmaga się z suszą. Uprawia rzepak ozimy, pszenicę, jęczmień i pszenżyto ozime i kukurydzę. W przypadku rzepaku umieszczeniu nawozów na dwóch głębokościach (płytko i na 30 cm) stymuluje bardzo silny wzrost korzenia palowego, co ogranicza wpływ wiosennej suszy. Zwiększa się także liczba pędów bocznych i łuszczyn na roślinie. Zboża wysiewa się w rozstawie 17,5 cm, co ułatwia przewietrzanie łanu, a to jest szczególnie ważne ze względu mączniaka prawdziwego zbóż.
Internauci mieli możliwość zadawania pytań do prelegentów, wielu z tej możliwości skorzystało.

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat