Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w wyborach do Europarlamentu?
 
Koalicja Europejska
Prawo i Sprawiedliwość
Inne ugrupowanie
Nie zagłosuję


Warto wiedzieć

Grupa Azoty przejmie Compo Expert

2018-09-24

Na początku września Grupa Azoty zawarła ze spółką Goat Netherlands B.V. z siedzibą w Holandii (należącą do funduszu kapitałowego XIO z siedzibą w Londynie) warunkową umowę nabycia 100% udziałów w spółce Goat TopCo GmbH z siedzibą w Niemczech, kontrolującej Compo Expert. Finalizacja transakcji będzie mogła nastąpić po uzyskaniu zgody nadzwyczajnego walnego zgromadzenia Grupy Azoty SA oraz właściwych organów kontroli łączenia przedsiębiorstw, wymaganych w niektórych krajach prowadzenia działalności. Powinno to jednak nastąpić nie później niż w 1. kwartale 2019 r. Całkowita cena nabycia 100% udziałów w Compo Expert nie przekroczy 235 mln € i zostanie w całości sfinansowana z kredytów.
– Grupa Azoty dzięki podpisanej umowie nabycia udziałów w Compo Expert jeszcze bardziej wzmocni swoją międzynarodową pozycję wśród liderów rozwiązań dla rynku agro – mówi dr Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty SA. – Wejście w obszar nawozów specjalistycznych stanowi także bardzo istotny krok w dostępie Grupy do innowacyjnych technologii i unikatowego know-how. To również dowód na to, jak efektywnie polskie firmy potrafią wykorzystywać szanse biznesowe.
Compo Expert jest niezależnym, globalnym producentem nawozów specjalistycznych, skierowanych do odbiorców profesjonalnych na rynkach Azji, Europy, obu Ameryk i Afryki Południowej. Kluczowe aktywa produkcyjne firmy zlokalizowane są w Krefeld w Niemczech oraz Vall d`Uixo w Hiszpanii.
– Jestem dumny z dotychczasowych osiągnięć Compo Expert – mówi Joseph Pacini, prezes i współzałożyciel XIO. – Spółka ta w ostatnich latach może się pochwalić stałym wzrostem sprzedaży, przewyższającym osiągnięcia swoich konkurentów. Jestem przekonany, że spółka pod skrzydłami Grupy Azoty będzie kontynuować ten wzrost.
Portfolio produktowe Compo Expert będzie uzupełnieniem dotychczasowej, różnorodnej oferty wysokotonażowych produktów Grupy Azoty. Wniesie zaawansowane rozwiązania w zakresie nawozów specjalistycznych: otoczkowanych (CRF – controlled release fertilizers) i wolnodziałających (SRF – slow release fertilizers), nawozów do fertygacji i dolistnych, nawozów płynnych oraz biostymulatorów, jak też specjalistycznych nawozów NPK o wysokiej koncentracji składników pokarmowych.
– Nawozy specjalistyczne to grupa produktów, o którą od dawna chcieliśmy uzupełnić ofertę dla naszych klientów – dodaje dr Wojciech Wardacki. – Dzięki potencjałom wykwalifikowanych kadr Compo Expert zamierzamy budować pozycję rynkową Grupy Azoty w nowych segmentach biznesowych, tj. nawozy dla wielkoobszarowych plantacji upraw warzywniczych, ogrodniczych i sadowniczych w blisko 100 krajach na pięciu kontynentach.

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat