Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Warto wiedzieć

Coragen 200 SC także do walki z omacnicą prosowianką

2018-06-22

Producenci kukurydzy w Polsce zyskali nowe możliwości walki z omacnicą prosowianką. Decyzją MRiRW nr R-197/2018d z 10 maja 2018 r. insektycyd Coragen 200 SC można stosować do zwalczania tego najgroźniejszego szkodnika w uprawie kukurydzy.
Coragen 200 SC to znany środek owadobójczy, z którego od lat korzystają producenci jabłek, ziemniaków i kapusty głowiastej białej. Preparat występuje w formie koncentratu w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą. Zawiera chlorantraniliprol, należący do grupy antranilowych diamidów. Gąsienice po bezpośrednim kontakcie z preparatem zaprzestają żerowania, a giną po upływie 24-72 godzin od zastosowania środka.
Na plantacji kukurydzy Coragen 200 SC należy stosować w dawce 125 ml/ha od fazy widocznego wierzchołka wiechy do końca kwitnienia, gdy znamiona i szyjki słupków będą suche, obumarłe (BBCH 53-69). W sezonie wegetacyjnym można wykonać 1 zabieg. Do sporządzenia roztworu należy wykorzystać 300-400 l wody/ha. Karencja 7 dni. 


Coragen 200 SC działa lokalnie systemicznie (układowo). Oznacza to, że po naniesieniu na liście wnika do ich wnętrza i przemieszcza się w nieopryskane obszary. Już po 3 godzinach od oprysku środek ulega związaniu z woskami na powierzchni liści, dzięki temu jest odporny na zmywanie przez deszcz. Preparat działa 15-21 dni w szerokim zakresie temperatury (5-25°C).

 

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat