Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w wyborach do Europarlamentu?
 
Koalicja Europejska
Prawo i Sprawiedliwość
Inne ugrupowanie
Nie zagłosuję


Artykuł z numeru: nr 6/2018
Gdzie na dni pola?
 

Od końca maja do początku lipca na terenie całego kraju będą się odbywać liczne spotkania o charakterze dni pola. Warto sprawdzić, które są najbardziej interesujące z punktu widzenia gospodarstwa i na nie pojechać.

 

 

Okazji do wzięcia udziału w wystawach i spotkaniach polowych w najbliższych tygodniach będzie wiele. Ich organizatorami są firmy fitofarmaceutyczne, hodowlano-nasienne, nawozowe oraz dystrybucyjne, które sukcesywnie nasilają swoją aktywność. Terminy i miejsca ciekawszych wydarzeń przedstawia mapa.

Najnowsze rozwiązania w ochronie

Bayer Crop Science – zaprasza w czerwcu, a także przez cały rok, do odwiedzania swoich plantacji pokazowych w centrach doradztwa technicznego oraz w centrum badania odporności. Na dziesiątkach doświadczeń poletkowych i łanowych będzie można sprawdzić efekty działania różnych programów ochrony zbóż, kukurydzy i rzepaku. Spotkania będą mieć charakter warsztatowy. Omówiona zostanie efektywność zastosowanych rozwiązań w odniesieniu do przebiegu pogody i presji patogenów. Po raz pierwszy zaprezentowana zostanie plantacja z uodpornioną miotłą zbożową i różnymi sposobami radzenia sobie z tym problemem w uprawie zbóż. Firma zaprasza grupy zorganizowane oraz klientów indywidualnych – po wcześniejszym umówieniu terminu odwiedzin:

·          Chechło – Adrian Sikora, 660-440-983;

·          Gaj Mały – Marek Drzewiecki, 734-181-727;

·          Pordenowo – Wojciech Karaś,734-181-775;

·          Strzeszkowice Duże – Agnieszka Kotwica, 734-181-841;

·          Paluzy – Henryk Rojek, 601-597-261.

BASF – wraz z firmami partnerskimi (ADOB, K+S i Limagrain) organizuje warsztaty polowe w ramach Agro Akademii BASF w Pamiątkowie, Szwarcenowie, Barcianach i Pągowie. BASF skupi się na nowym herbicydzie zbożowym Pontos (flufenacet, pikolinafen). Zaprezentuje też sprawdzone rozwiązania fungicydowe w zbożach (Capalo, Adexar Plus, Osiris, Systiva) oraz rzepaku (Caryx i Pictor). Natomiast firmy ADOB i K+S przedstawią efekty nawożenia upraw swoimi produktami, a Limagrain paletę odmian zbóż i rzepaku.

Ciech Sarzyna – swój dzień pola organizuje w Orłowie. Warsztaty polowe z ekspertami firmy będą obejmować m.in. prezentację efektów działania środków ochrony roślin stosowanych w uprawie pszenicy ozimej, kukurydzy i rzepaku. Firma zapowiada prezentację nowości produktowych.

DuPont – zapowiada dzień pola w Wólce Poturzyńskiej. Na polach demonstracyjnych prezentowana będzie kolekcja odmian zbóż i rzepaku oraz programy ochrony fungicydowej i insektycydowej tych upraw oparte na własnych produktach.

Innvigo – organizuje dni pola w Hulczu, Rozbitym Kamieniu, Sobiejuchach, Łaziskach, Słupi Jędrzejowskiej, Radostowie i Bezku. Firma zaprezentuje własne rozwiązania w ochronie zbóż ozimych i jarych oraz rzepaku ozimego. Dodatkowo w Hulczu zostaną pokazane rozwiązania w buraku cukrowym, a w Rozbitym Kamieniu – w kukurydzy. Natomiast firmy partnerskie zaprezentują własne kolekcje odmian.

Syngenta – zaprasza na spotkania polowe pod szyldem „Pola klasy S“, które odbędą się w Bajdytach, Gniechowicach, Płocku-Kostrogaju, Rogóźnie, Ulhówku, Jankowicach, Szelejewie Drugim, Nowej Wsi Ujskiej i Łęczynie. W programie przewidziano zwiedzanie kolekcji odmian pszenicy ozimej, jęczmienia hybrydowego i rzepaku ozimego. Ponadto zostaną zaprezentowane kompleksowe programy ich ochrony chemicznej oparte na własnych produktach, ze szczególnym uwzględnieniem nowości. Będzie też można się konsultować z ekspertami.

Nowe odmiany na poletkach

DuPont Pioneer – organizuje dzień pola w Wilkowicach. Na polach demonstracyjnych i produkcyjnych prezentowane będą odmiany rzepaku, w tym zaprawione zaprawą insektycydową Lumiposa. W programie spotkania przewidziano także wykłady i prelekcje na temat nowości w uprawie rzepaku.

Grupa KWS – zaprasza na swój dzień pola do Kondratowic. KWS Zboża oraz KWS Polska na specjalnie przygotowanych poletkach demonstracyjnych wspólnie zaprezentują aktualną ofertę odmian zbóż, kukurydzy, rzepaku i buraka cukrowego. Hodowcy i przedstawiciele obu firm będą udzielać zainteresowanym rolnikom szczegółowych informacji dotyczących technologii uprawy ww. gatunków, opartych na wynikach własnych doświadczeń.

Hodowla Roślin Strzelce – organizuje dzień pola w Strzelcach. Ideą spotkania jest promocja postępu biologicznego w produkcji roślinnej. Dla zwiedzających zostały przygotowane poletka demonstracyjne z ponad 120 odmianami roślin rolniczych. Natomiast współorganizator – firma BASF – zaprezentuje swoje rozwiązania w ochronie roślin. Będzie też można się konsultować z hodowcami i ekspertami ds. ochrony roślin.

Poznańska Hodowla Roślin – zaprasza na dzień pola do Nagradowic. W programie przewidziano prezentację kolekcji odmian roślin rolniczych oraz technologii ich uprawy, interesujące wykłady oraz zwiedzanie oddziału produkcyjnego.

IGP – zapowiada serię imprez polowych w Starowicach, Małocinie, Miodarach, Rudnikach i Gościejewie. Na polach produkcyjnych zostanie przedstawiona kolekcja odmian rzepaku ozimego, zbóż ozimych (pszenica, pszenżyto, jęczmień) oraz zbóż jarych (pszenica, jęczmień, owies).

Saatbau – zaprasza na swój dzień pola do Juszczyna. Na poletkach demonstracyjnych zostaną przedstawione odmiany rzepaku ozimego, zbóż ozimych, kukurydzy i soi, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych kreacji.

Top Farms Nasiona – organizuje swoje imprezy w Bogdanowicach Kolonia i Drogoszach. Na poletkach demonstracyjnych zostanie przedstawiona kolekcja odmian zbóż z własnej oferty. W spotkaniach wezmą też udział przedstawiciele koncernów chemicznych i nawozowych.

Pokazy aplikacji RSM

Agrochem Puławy – zaprasza na otwarty pokaz aplikacji nawozu płynnego RSM do Golubia-Dobrzynia. Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną korzyści ze stosowania RSM, techniki jego aplikacji wraz z praktycznym pokazem użycia odpowiednich dysz i węży rozlewowych.

Dystrybucja też aktywna

AgroAs – zaprasza do Nowej Wsi Małej. Tam dni pola będą połączone z jubileuszem 25-lecia firmy. W części merytorycznej zaplanowano zwiedzanie kolekcji odmian zbóż i rzepaku na poletkach demonstracyjnych oraz prezentacje firm partnerskich.

Agrochest – organizuje doroczne dni pola w Siedlcu i Wiktorowie. W programie prezentacja na poletkach demonstracyjnych oferty odmianowej, nawozowej i ochroniarskiej.

Osadkowski – organizuje cykl imprez „Zielone Pola Lato” w Jakubowicach, Pawłowicach, Sulinie, Rudziczce, Pasłęku, Kierwałdzie, Sadkach, Zielinie, Nowej Wsi i Wasylowie. Wszędzie tam w warunkach polowych zostanie zaprezentowana kolekcja odmian zbóż i rzepaku oraz rozwiązania nawozowe i ochroniarskie. W programie przewidziano także warsztaty polowe z zakresu identyfikacji patogenów roślin uprawnych.

Osadkowski-Cebulski – swoje imprezy polowe organizuje w Wądrożu Wielkim, Sulikowie i Ojerzycach. W programie przewidziano prezentację kolekcji odmian rzepaku ozimego i zbóż ozimych oraz ocenę skuteczności zabiegów fungicydowych i herbicydowych w tych uprawach.

ProCam – oczekuje na zwiedzających w Podolanach, Karolewie, Ratyczowie, Strachocinie, Szepietowie i Stanowie. Na poletkach demonstracyjnych zaprezentuje kolekcję odmian rzepaku ozimego i pszenicy ozimej, a także programy ich nawożenia i ochrony. Ponadto doradcy będą pomagać identyfikować zagrożenia fitosanitarne.

Soufflet Agro – tradycyjnie organizuje swój dzień pola w Czachorach. W programie przewidziano prezentację kolekcji odmian zbóż ozimych i jarych oraz kukurydzy, przegląd efektów działania programów herbicydowych i fungicydowych oraz omówienie prognoz rynkowych na nadchodzący sezon. Na spotkaniu będą obecni eksperci z dziedziny uprawy i ochrony roślin.

 
Joanna Panek
Nowoczesna Uprawa 


Komentarze
Dodaj komentarz
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat