Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy ogrodzenie na naszej wschodniej granicy pomoże w zwalczaniu ASF?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Text
Artykuł z numeru: nr 6/2017

Dni pola – tam trzeba być

W czerwcu na terenie całego kraju będą się odbywać liczne spotkania o charakterze dni pola. Warto sprawdzić, które są najbardziej interesujące z perspektywy gospodarstwa, i na nie pojechać.

 

 

Okazji do wzięcia udziału w wystawach i spotkaniach polowych w najbliższych tygodniach będzie wiele. Ich organizatorami na ogół są firmy fitofarmaceutyczne, hodowlano-nasienne oraz dystrybucyjne, które sukcesywnie nasilają swoją aktywność. Terminy i miejsca ciekawszych wydarzeń przedstawia mapa.

 
Wystawa na początek

Zielone AgroShow – tegoroczna edycja tej wystawy odbędzie się 27-28 maja w Ułężu (lotnisko Ryki) na Lubelszczyźnie. Jej organizatorem jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Poświęcona jest nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła. Zdaniem organizatorów, to kompleksowa wystawa plenerowa obfitująca w nowości rynkowe oraz liczne pokazy.

Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć pokazy pracy maszyn do zbioru zielonek, tj. kosiarki, sieczkarnie polowe, prasy, prasoowijarki i owijarki do bel oraz przyczepy zbierające. Na imprezie nie zabraknie również firm oferujących maszyny rolnicze, środki do produkcji rolnej (m.in. materiał siewny, nawozy, środki ochrony roślin), świadczących usługi w rolnictwie, doradczych, a także instytucji i stowarzyszeń branżowych.

Najnowsze rozwiązania w ochronie

Bayer Crop Science – zaprasza w czerwcu, a także przez cały rok, do odwiedzania swoich plantacji pokazowych w centrach doradztwa technicznego. Na dziesiątkach doświadczeń poletkowych i łanowych będzie można porównać efekty działania różnych programów ochrony zbóż, rzepaku, buraka i kukurydzy. Prezentowane będą także odmiany rzepaku ozimego i jarego. Spotkania będą mieć charakter warsztatowy. Omówiona zostanie efektywność zastosowanych rozwiązań w odniesieniu do przebiegu pogody i presji patogenów. Firma zaprasza grupy zorganizowane oraz klientów indywidualnych – po wcześniejszym umówieniu terminu odwiedzin. Lokalizacje rolniczych centrów doradztwa technicznego Bayer Crop Science:

·          Chechło – Adrian Sikora (tel. 660-440-983);

·          Gaj Mały – dr Piotr Choroszewski (tel. 604-158-576);

·          Pordenowo – Wojciech Karaś (tel. 734-181-775);

·          Strzeszkowice Duże – Agnieszka Kotwica (tel. 734-181-841).

·           

Ciech Sarzyna – swój dzień pola organizuje w Orłowie. Warsztaty polowe z ekspertami firmy będą obejmować m.in. prezentację efektów działania herbicydów stosowanych w uprawie pszenicy ozimej, fungicydów aplikowanych w kukurydzy oraz preparatu Labrador Extra w uprawie rzepaku.

DuPont – zapowiada dni pola w Wólce Poturzyńskiej, Głubczycach, Modgarbach, Wilkowicach, Pawłowicach, Słupi, Dębnie oraz Michałowie. Na polach demonstracyjnych będą prezentowane programy ochrony zbóż, kukurydzy i rzepaku oparte na własnych produktach.

Innvigo – organizuje dzień pola w Sobiejuchach. W doświadczeniach łanowych i małopoletkowych firma zaprezentuje własne rozwiązania w ochronie roślin rolniczych. Będzie też możliwość skorzystania z porady eksperta w zakresie oceny zdrowotności roślin. Natomiast współorganizator – firma Danko Hodowla Roślin – przedstawi kolekcję swoich odmian zbóż.

Syngenta – zaprasza na spotkania polowe pod hasłem „Pola klasy S“, które odbędą się w Bajdytach, Płocku-Kostrogaju, Rogóźnie, Gniechowicach, Szelejewie Drugim, Jankowicach, Ulhówku, Nowej Wsi Ujskiej oraz Łęczynie. W programie przewidziano zwiedzanie bogatej kolekcji odmian rzepaku ozimego, pszenicy ozimej, jęczmienia hybrydowego, a w niektórych lokalizacjach także zbóż jarych. Ponadto zostaną zaprezentowane kompleksowe programy ich ochrony chemicznej oparte na własnych produktach, ze szczególnym uwzględnieniem nowości. W programie przewidziano także porady ekspertów, konsultacje techniczne oraz praktyczny instruktaż technik opryskiwania plantacji.

 
Nowe odmiany na poletkach

DuPont Pioneer – organizuje dzień pola w Wilkowicach-Zbrosławicach. Na polach demonstracyjnych będą prezentowane odmiany rzepaku. W programie spotkania przewidziano także wykłady i prezentację oferty handlowej.

Grupa KWS – zaprasza na swoją demofarmę do Wybranowa. KWS Zboża oraz KWS Polska na specjalnie przygotowanych poletkach demonstracyjnych wspólnie zaprezentują aktualną ofertę odmian: zbóż, kukurydzy, rzepaku i buraka cukrowego, które będą dostępne w nadchodzącym sezonie. Hodowcy i przedstawiciele obu firm będą udzielać zainteresowanym rolnikom szczegółowych informacji dotyczących technologii uprawy ww. gatunków, opartych na wynikach własnych doświadczeń.

Hodowla Roślin Strzelce – organizuje dzień pola w Strzelcach. Ideą spotkania jest promocja postępu biologicznego w produkcji roślinnej. Dla zwiedzających zostały przygotowane poletka demonstracyjne z ponad 100 odmianami roślin rolniczych. Natomiast współorganizator – firma BASF – zaprezentuje swoje rozwiązania w ochronie roślin. Wystawa będzie obejmować ofertę producentów i dystrybutorów środków do produkcji rolnej. Oprócz tego będzie można się konsultować bezpośrednio z hodowcami i ekspertami ds. ochrony roślin.

IGP – zapowiada serię imprez polowych w Rudnikach, Małocinie, Gościejewie i Smardzku. Na polach produkcyjnych zostanie przedstawiona kolekcja odmian rzepaku ozimego, zbóż ozimych (pszenica, pszenżyto, jęczmień), zbóż jarych (pszenica, pszenżyto, jęczmień, owies) oraz roślin strączkowych (łubin, bobik).

Saatbau – zaprasza na swój dzień pola do Juszczyna. Na poletkach demonstracyjnych zostaną przedstawione odmiany rzepaku ozimego, zbóż ozimych, kukurydzy i soi, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych kreacji.

Saaten-Union, Rapool i DSV – swoją ofertę chcą zaprezentować w Pawłowicach. Tam na poletkach demonstracyjnych zostanie przedstawiona kolekcja odmian zbóż ozimych i jarych, rzepaku, soi oraz mieszanek na międzyplony i traw na użytki zielone.

Top Farms Nasiona – organizuje dzień pola w Drogoszach i Runowie. Na poletkach demonstracyjnych zostanie przedstawiona kolekcja odmian zbóż z własnej oferty. W spotkaniach wezmą też udział przedstawiciele koncernów chemicznych i nawozowych, którzy będą udzielać porad dotyczących żywienia i ochrony roślin. Dodatkowo w Runowie zaplanowano zwiedzanie zakładu produkcyjnego wyposażonego w najnowocześniejszy sprzęt (sortownik optyczny, stoły grawitacyjne, zaprawiarka porcjowa).

 
Dystrybucja też aktywna

Agrochem Puławy – zaprasza na otwarte pokazy aplikacji nawozu płynnego RSM, które odbędą się w Tucznie, Pierzchnicy, Sarbii i Spławiu. Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną korzyści ze stosowania RSM, techniki jego aplikacji wraz z praktycznym pokazem użycia odpowiednich dysz grubokroplistych i wachlarzowych oraz węży rozlewowych. Osobną atrakcją będzie dzień pola w Gręblinie. Tam na poletkach demonstracyjnych zostaną zaprezentowane odmiany zbóż i rzepaku, a także programy ich nawożenia i ochrony.

Agrochest – organizuje doroczny dzień pola w Wiktorowie. W programie spotkania przewidziano prezentację oferty nawozowej, odmianowej oraz ochroniarskiej na poletkach demonstracyjnych.

Osadkowski – organizuje cykl imprez „Zielone pola” w Pawłowicach, Jakubowicach, Wasylowie, Bogdanowicach, Nowej Wsi, Zielinie, Gałowie, Sadkach oraz Mariance. Wszędzie tam w warunkach polowych zostanie zaprezentowana kolekcja odmian zbóż, kukurydzy oraz rzepaku, a także rozwiązania nawozowe i ochroniarskie w ich uprawie. W programie przewidziano wstępne omówienie efektów tych działań. Dodatkowo w wybranych lokalizacjach prezentacje polowe będą połączone z wystawą i pokazami maszyn rolniczych.

ProCam – oczekuje na zwiedzających w Strachocinie, Żórawinie, Podolanach, Karolewie, Ratyczowie, Szepietowie-Wawrzyńcach i Stanowie. Wszystkie spotkania rozpoczną się wykładami z zakresu agrotechniki, nasiennictwa, nawożenia i ochrony roślin. Następnie na poletkach demonstracyjnych będzie prezentowana kolekcja odmian rzepaku ozimego i pszenicy ozimej, a także programy ich nawożenia i ochrony polecane przez doradców firmy. Będą oni też pomagać przy identyfikacji zagrożeń fitosanitarnych oraz badaniu gleby i wody.                 

 

Joanna Panek

Nowoczesna Uprawa
 
Dni Pola 2017
1
po zgłoszeniu
Chechło
śląskie
gliwicki

Centrum Doradztwa Technicznego – Bayer

2
po zgłoszeniu

Gaj Mały

wielkopolskie
szamotulski

Centrum Doradztwa Technicznego – Bayer

3
po zgłoszeniu
Pordenowo
pomorskie
malborski

Centrum Doradztwa Technicznego – Bayer

4
po zgłoszeniu
Strzeszkowice Duże
lubelskie
lubelski

Centrum Doradztwa Technicznego – Bayer

5
27-28 maja, 9.00
Ułęż
lubelskie
rycki

Zielone Agro Show – PIGMiUR

6
30 maja, 9.00
Bajdyty
warmińsko-mazurskie
bartoszycki
Pola klasy S – Syngenta
7
1 czerwca, 10.00
Pawłowice
wielkopolskie
leszczyński

Zielone Pola – Osadkowski

8
1 czerwca, 9.00
Płock-Kostrogaj
mazowieckie
płocki
Pola klasy S – Syngenta
9
2 czerwca, 11.00
Strachocin
zachodniopomorskie
stargardzki

Dzień pola – ProCam

10
2 czerwca, 10.00
Wiktorowo
kujawsko-pomorskie
włocławski

Dzień pola – Agrochest

11
6 czerwca, 10.00
Jakubowice
opolskie
namysłowski

Zielone Pola – Osadkowski

12
6 czerwca, 9.00
Rogóźno
kujawsko-pomorskie
grudziądzki
Pola klasy S – Syngenta
13
6 czerwca, 10.00
Tuczno
zachodniopomorskie
wałecki

Pokaz aplikacji RSM – Agrochem Puławy

14
6 czerwca, 11.00
Żórawina
dolnośląskie
wrocławski

Dzień pola – ProCam

15
7 czerwca, 11.00
Podolany
dolnośląskie
złotoryjski

Dzień pola – ProCam

16
7 czerwca, 10.00
Wólka Poturzyńska
lubelskie
hrubieszowski

Dzień pola – DuPont

17
8 czerwca, 10.00
Drogosze
warmińsko-mazurskie
kętrzyński

Dzień pola – Top Farms

18
8 czerwca, 9.00
Gniechowice
dolnośląskie
wrocławski
Pola klasy S – Syngenta
19
8 czerwca, 10.00
Pierzchnica
wielkopolskie
średzki

Pokaz aplikacji RSM – Agrochem Puławy

20
8 czerwca, 11.00
Rudniki
wielkopolskie
nowotomyski

Dzień pola – IPG

21
8 czerwca, 10.00
Sobiejuchy
kujawsko-pomorskie
żniński
Dzień pola – Innvigo
22
8 czerwca, 10.00
Wasylów
lubelskie
tomaszowski

Zielone Pola – Osadkowski

23
9 czerwca, 11.00
Karolewo
wielkopolskie
obornicki

Dzień pola – ProCam

24
9 czerwca, 10.00
Sarbia
zachodniopomorskie
kołobrzeski

Pokaz aplikacji RSM – Agrochem Puławy

25
12 czerwca, 10.00
Spławie
wielkopolskie
kościański

Pokaz aplikacji RSM – Agrochem Puławy

26
13 czerwca, 10.00
Bogdanowice
opolskie
głubczycki

Zielone Pola – Osadkowski

27
13 czerwca, 10.00
Pawłowice
śląskie
gliwicki
Dzień pola – Saaten-Union, Rapool, DSV
28
13 czerwca, 11.00
Ratyczów
lubelskie
tomaszowski

Dzień pola – ProCam

29
13 czerwca, 9.00
Szelejewo Drugie
wielkopolskie
gostyński
Pola klasy S – Syngenta
30
14 czerwca, 10.00
Głubczyce
opolskie
głubczycki

Dzień pola – DuPont

31
14 czerwca, 11.00
Małocin
kujawsko-pomorskie
nakielski

Dzień pola – IPG

32
14 czerwca, 11.00
Szepietowo-Wawrzyńce
podlaskie
wysokomazowiecki

Dzień pola – ProCam

33
20 czerwca, 9.00
Jankowice
podkarpackie
jarosławski
Pola klasy S – Syngenta
34
20 czerwca, 11.00
Juszczyn
dolnośląskie
średzki

Dzień pola – Saatbau

35
20 czerwca, 10.00
Modgarby
warmińsko-mazurskie
kętrzyński

Dzień pola – DuPont

36
20 czerwca, 10.00

Nowa Wieś

lubuskie
międzyrzecki

Zielone Pola – Osadkowski

37
20 czerwca, 11.00
Runowo
wielkopolskie
poznański

Dzień pola – Top Farms

38
20 czerwca, 9.00
Wilkowice-Zbrosławice
śląskie
tarnogórski

Dzień pola – DuPont i DuPont Pioneer

39
21 czerwca, 10.00
Pawłowice
śląskie
gliwicki

Dzień pola – DuPont

40
21 czerwca, 10.00
Słupia
świętokrzyskie
jędrzejowski

Dzień pola – DuPont

41
21 czerwca, 10.00
Zielin
zachodniopomorskie
gryficki

Zielone Pola – Osadkowski

42
22 czerwca, 10.00
Gałowo
zachodniopomorskie
szczecinecki

Zielone Pola – Osadkowski

43
22 czerwca, 10.00
Sadki
kujawsko-pomorskie
nakielski

Zielone Pola – Osadkowski

44
22 czerwca, 11.00
Stanowo
pomorskie
sztumski

Dzień pola – ProCam

45
22 czerwca, 10.00
Strzelce
łódzkie
kutnowski

Dzień pola – Hodowla Roślin Strzelce

46
22 czerwca, 9.00
Ulhówek
lubelskie
tomaszowski
Pola klasy S – Syngenta
47
23 czerwca, 10.00
Dębno
podkarpackie
leżajski

Dzień pola – DuPont

48
23 czerwca, 11.00
Gościejewo
wielkopolskie
obornicki

Dzień pola – IPG

49
23 czerwca, 10.00
Marianka
warmińsko-mazurskie
elbląski

Zielone Pola – Osadkowski

50
23 czerwca, 10.00
Michałów
lubelskie
zamojski

Dzień pola – DuPont

51
27 czerwca, 9.00

Nowa Wieś Ujska

wielkopolskie
pilski
Pola klasy S – Syngenta
52
27 czerwca, 11.00
Smardzko
zachodniopomorskie
świdwiński

Dzień pola – IPG

53
28 czerwca, 10.00
Wybranowo
kujawsko-pomorskie
inowrocławski

Demofarma – Grupa KWS

54
29 czerwca, 9.00
Łęczyna
zachodniopomorskie
stargardzki
Pola klasy S – Syngenta
55
29 czerwca, 11.00
Orłowo
pomorskie
nowodworski

Dzień pola – Ciech Sarzyna

56
30 czerwca, 10.00
Gręblin
pomorskie
tczewski

Dzień pola – Agrochem PuławyKomentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone